Isıtma

Villanıza isterseniz yerden ısıtma yapmaktayız.

Neden yerden ısıtma?

İyi uygulanmış bir yerden ısıtma canlılar için bilinen en iyi ısıtma sistemidir. Bütün canlılar ayak bölgesinden üşür, çoğu zaman ayak bölgesini ısıtmak, ısınma hissi için yeterli olabilmektedir. Yerden ısıtmada ayak bölgesi en sıcak, yukarı doğru ise daha serindir. Yani ayaklar 26 C lik bir yüzeye basarken baş bölgesi 22 C ler seviyesinde olmaktadır.

Klasik ısıtma sistemleri, öncelikle tavan bölgesini ısıttığından, insanın yaşadığı alt bölge daha serin kalmaktadır. Tavan bölgesi 30 C ye ulaştığı halde ayak bölgesi 18 C lerde kalabilmektedir. Bu da üşüme hissi yaratmaktadır.

Ortamdaki 1 C lik ısıtma farkı bile \ivarında enerji tüketimini artırabilmektedir. Yerden ısıtma sistem döşemesinde kullanılan EPS paneller, alt kattan gelen soğukları da önemli ölçüde azaltabilmektedir. Ayrıca belirli ölçülerde ses izolasyonu da yapmaktadır.


Çözüm Ortaklarımız

Vimar İnşaat Mimarlık, yapı ve inşaat sektörünün lider markalarıyla sizleri buluşturuyor. Villa, Taş ev, Barbekü ve Şömine tasarımlarımızda, Dünya markaları ile tanışın. 

Sizi Arayalım